Porady

Siatka na grządki – jaką wybrać i jak ją odpowiednio zamocować?

Siatka na grządki – jaką wybrać i jak ją odpowiednio zamocować?

Uprawa warzyw wymaga nie tylko sporo cierpliwości, ale też dobrego przygotowania. Należy zadbać o to, aby palące słońce czy silne porywy wiatru nie doprowadziły do zniszczenia upraw. Jak to zrobić? Do tego przyda się specjalna siatka na grządki. Oto sprawdzone wskazówki, jak ją wybrać i zamontować.

Czym jest siatka na grządki?

Siatka do uprawy warzyw to produkt, dzięki któremu można w odpowiedni sposób zabezpieczyć swój ogród. Tym samym do minimum zmniejsza się ryzyko, że zbiory nie będą tak udane na skutek działania niekorzystnych czynników. Należą do nich przede wszystkim:

  • intensywne słońce,
  • wysoka temperatura,
  • ulewny deszcz,
  • mocny wiatr.

Siatka na grządki, np. taka, jaką znajdziesz na stronie https://symar.pl/siatki-sadownicze-i-rolnicze/siatki-na-uprawy/, pozwala przygotować się na każdą okoliczność. Dzięki niej ogrodnicy nie muszą obawiać się o swoje warzywa. 

Nie można nie wspomnieć o tym, że siatka znacząco ułatwia uprawianie pomidorów, ogórków i strączków. Pełni ona funkcję solidnej podpory. Dodatkowo pozwala zaoszczędzić sporo miejsca, dzięki czemu dbanie o ogród staje się bardziej komfortowe.

Jaką siatkę na grządki wybrać?

Ważne, aby siatka na grządki była dopasowana do indywidualnych potrzeb. Chcąc taką znaleźć, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników.

Długość i szerokość siatki

Najlepiej, jeśli siatka jest dopasowana rozmiarem do grządki lub zagonu, który ma osłaniać. W tej kwestii producenci często wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów. Oferują przygotowanie produktu na wymiar, tak aby był idealnie dopasowany.

Wielkość oczek – skuteczna siatka na grządki

Należy zadbać o to, żeby siatka do uprawy warzyw była odpowiednio gęsta. Tylko wtedy skutecznie ochroni grządki przed ptakami, owadami i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Renomowany producent ma w asortymencie wiele wariantów, m.in.:

  • 15 x 15 mm,
  • 25 x 25 mm,
  • 30 x 30 mm,
  • 40 x 40 mm,
  • 100 x 100 mm.

Co zrobić, kiedy pojawią się wątpliwości, którą siatkę wybrać? Najlepszym rozwiązaniem jest poproszenie o pomoc fachowców.

Jak wygląda montaż siatki?

Siatka na grządki jest wyjątkowo łatwa w montażu. Wystarczy ją dobrze naciągnąć i przymocować na specjalnych słupkach. Nie zajmuje to dużo czasu. Co więcej, w razie potrzeby zabezpieczenie można z łatwością zdjąć.

Istnieje również inna możliwość montażu. Jeśli grządek do ochrony jest niewiele, siatkę można po prostu na nich rozłożyć. Oczywiście trzeba też pamiętać o jej przytwierdzeniu, aby pozostała na swoim miejscu przy silnych podmuchach wiatru.

Siatka do uprawy ogórków

Gdzie kupić siatkę na grządki?

Jeśli chcesz mieć pewność, że siatka na grządki będzie idealnie dopasowana zarówno pod względem parametrów, jak i rozmiaru do Twoich oczekiwań, najlepiej zamów ją bezpośrednio u producenta. Wyspecjalizowane firmy, np. Symar, nie tylko dają możliwość zakupu siatki na wymiar, ale też służą fachowym doradztwem w zakresie doboru siatki i jej montażu.

Postaw na skuteczną i ekologiczną ochronę swoich warzyw. Wybierz siatkę na grządki i nie martw się o uprawy!