Porady

Analizator ziarna – co oferuje najnowsza generacja?

Analizator ziarna – co oferuje najnowsza generacja?

Analizator ziarna najnowszej generacji oferuje zaawansowaną technologię, która umożliwia dokładny pomiar wilgotności. Jak działa wilgotnościomierz GAC 2500 i dlaczego warto go wybrać?

Analiza ziarna – wyniki z certyfikatem NTEP

Komputerowy analizator wilgotności ziarna wykorzystuje najnowszą technologię analizy (149 MHz). To dlatego możesz być pewny dokładności wyników. Ciężko znaleźć sprzęt, który lepiej poradzi sobie w branży zbożowej. Nowa technologia umożliwia zmniejszenie liczby kalibracji wymaganych do uzyskania precyzyjnych wyników pomiarów wilgotności. GAC 2500 służy przede wszystkim do pomiaru wilgotności ziaren zbóż i roślin oleistych, ale można go także skalibrować pod migdały, orzech włoski i kawę. Model ten skraca czas analizy dzięki dotykowemu ekranowi, usprawnionemu przechowywaniu danych oraz przetwarzaniu współdzielonemu.

Sprzęt do sprawnej analizy próbki ziarna

Analizator GAC 2500 automatycznie oblicza wilgotność, temperaturę oraz masę (ciężar objętościowy) testowanej próbki. Sprzęt wyświetla komunikat o załadowaniu próbki, bada ją i prawie natychmiast pokazuje rezultaty. Przed dopuszczeniem do sprzedaży każde z urządzeń poddaje się rygorystycznym testom oraz kalibracjom. Ulepszona mechanika zapewnia szybki pomiar próbek i analizę ich większej ilości — co doceni każdy podczas sezonu. Tak poszukiwany kolorowy ekran dotykowy zapewnia wysoką funkcjonalność i intuicyjną obsługę. Pamięć na 3000 pomiarów zawiera moc potrzebną do obsługi całej biblioteki kalibracji ziarna.

Specyfikacja analizatora wilgotności ziarna GAC 2500

Analizator ziarna to mobilne urządzenie, które łatwo zapakujesz do bagażnika lub przeniesz na inną hale. Pozwala na pracę w temperaturze od 2 do 45°C, przy nieskondensowanej wilgotności powietrza od 20 do 90%. W zależności od ziarna, analizator pokrywa zakres wilgotności: od 5 do 45%. Urządzenie posiada także 4 USB do podłączenia np. myszki czy klawiatury i jedno USB złącze na komputer. Dodatkowe złącze ethernet służy do podłączenia analizatora do PC lub sieci w celu pobrania oprogramowania. GAC 2500 posiada także złącze szeregowe dla drukarki.

Analizatory ziarna i pasz NIR

Nowoczesne analizatory pełnego ziarna NIR przeznaczone są do szybkiego pomiaru białka, skrobi, wilgotności i oleju w pszenicy, jęczmieniu, kukurydzy, soi, rzepaku, owsie, pszenżycie, łubinie i innych ziarnach zbóż i roślin oleistych. Analizator NIR pomiarów dokonuje w technice transmisyjnej bliskiej podczerwienie. To stacjonarne urządzenia, które dokonują dokładnej, całościowej analizy w całych ziarnach zbóż oraz roślin oleistych. To ważne w przypadku wszystkich ziaren parametry, szczególnie zaś istotne w uprawie rzepaku. Bez analizatorów sprawdzających wilgotność i zawartość oleju ciężko wyobrazić sobie obecnie zbiór i sprzedaż rzepaku. Analizator NIR swoje zastosowanie znajduje także w skupach zbóż, słodowniach, przetwórstwie nasion oleistych i młynarstwie. Oprócz rzepaku również soja, ciecierzyca, jęczmień, pszenica durum czy fasola wymagają kontroli składu.

Transakcje korzystne dla obu stron

Analizator ziarna jest niezbędny w realizacji transakcji kupna oraz sprzedaży ziarna. Tylko po dokładnym badaniu, próbka może być uznana za wiarygodną i rzutować na cenę całych zbiorów. Dlatego analizatory ziaren stają się nieodłącznym atrybutem każdego rolnika i prowadzącego skup. Oferowane przez nas produkty wspierają procesy kontroli jakości, sortowania i magazynowania. Możesz stworzyć funkcjonalne i przenośne laboratorium w swoim przedsiębiorstwie.