PoradyPrzyroda

Jakie rośliny sadzić w kwietniu?

Jakie rośliny sadzić w kwietniu?

Nadszedł kwiecień, a to oznacza, że ​​w tym miesiącu w ogrodzie pojawią się przebłyski zieleni. Pierwsza zieleń, która pojawia się w ogrodzie, zazwyczaj pochodzi z najwcześniej posadzonych jesienią cebul np. przebiśniegów. Niedługo potem pojawiają się żonkile, żółte jak żółtka jaj.

Sadzenie roślin w kwietniu

Można wtedy stać godzinami, obserwując brzęczenie pszczół od jednego żonkila do drugiego kiedy w końcu po szaro burej aurze pojawią się wspaniałe feerie barw…

Te wcześnie kwitnące rośliny dobrze radzą sobie z nieprzewidywalną wiosenną pogodą! I jest mnóstwo kwiatów i warzyw, które możesz sadzić wiosną, i które również poradzą sobie z ciągle zmieniającą się pogodą w twoim kwietniowym ogrodzie.

A jeśli pogoda nie jest jeszcze idealna do sadzenia, są nasiona, które możesz zacząć sadzić w tym miesiącu w pomieszczeniu pod lampami do uprawy.

Jakie kwiaty sadzić w kwietniu?

Wiosną stopniowo wystawiaj młode rośliny na zewnętrzne warunki wiatru, jaśniejsze światło słoneczne i niższą wilgotność. Nie zapomnij przygotować gleby przed rozpoczęciem przesadzania!

  1. Kupując rośliny rabatowe, wybieraj zwarte, krzaczaste rośliny, które jeszcze nie zaczęły kwitnąć.
  2. Posadź róże w pojemnikach.
  3. Posadź nowe winorośle.
  4. Zasadź nowe rośliny okrywowe.
  5. Krzewy i drzewa, które najlepiej sadzić lub przesadzać wiosną, a nie jesienią, obejmują krzew motyla, dereń, różę Sharon, czarną gumę (Nyssa), vitex, pąk czerwony, magnolię, topole tulipanową, brzozę, miłorząb, głóg i większość dębów.

Jak się do tego zabrać?

Kiedy zaczną wykazywać oznaki życia, należy podzielić przerośnięte kępy bylin i przesadzić je. Na stronie www.zPowiatu.pl możemy znaleźć poradnik roślinny, z którego wynika, że łatwo można zająć się roślinami. Wykopuj, dziel i przesadzaj zatłoczone liliowce, floks, helen, jesienne astry, stokrotki, chryzantemy, balsam pszczeli i hosty. Nie dziel w tej chwili maków orientalnych (jesień) lub irysów (późne lato).

Podziel kępy starszych cebul, które wymagają odmłodzenia. Przesadź je w nasłonecznione miejsce i dobrze podlej. Cebule preferują miejsca, które nie są mocno podlewane w okresie letniego spoczynku. Dlatego nie przesadzaj z letnimi roślinami jednorocznymi lub bylinami, które preferują mokre warunki.

Zbierz sadzonki z czubków chryzantem i rozpocznij sadzenie bulwiastych begonii i kaladium w pomieszczeniach, aby później przesadzić je do ogrodu.Można już sadzić rośliny jednoroczne o chłodnym sezonie, które tolerują lekki przymrozek na początku miesiąca, po stwardnieniu. Należą do nich lwie paszcze, słodki groszek, angielskie stokrotki, nagietki, afrykańskie stokrotki, lobelie, słodka alyssum, niezapominajki, kwiaty w torebkach (Nemesia), ostróżki, fiołki krzewiaste (Brovallia), dyby, pierwiosnki, bratki, pomalowane języki (Salpiglossis), słodka Annie (Artemisia annua) i fiołki.

Później w miesiącu, gdy pogoda się uspokoi, przeszczep niezapominajki, naparstnicę, maki islandzkie i kalifornijskie, jaskry perskie i inne chłodne kwiaty. Wysiewaj bezpośrednio nasiona groszku czy ostróżka na rabatach.Posadź nowe krzewy i drzewa. W przypadku wszystkich roślin drzewiastych unikaj sadzenia zbyt głęboko.