EkologiaRecykling

Czy istnieje ekologiczna odzież która nie szkodzi naturze?

Czy istnieje ekologiczna odzież która nie szkodzi naturze?

Branża modowa jeszcze do niedawna działała na środowisko wyłącznie w sposób negatywny. I to bardzo negatywny, albowiem w procesie produkcji nowych ubrań, butów i dodatków wykorzystuje się olbrzymie ilości materiałów, przy okazji emitując całą masę kolejnych odpadów. Ubrania są kupowane i wyrzucane dosłownie bez przerwy.

Odzież ekologiczna – co powinieneś wiedzieć?

Marki stawiające na tzw. „fast fashion” wręcz zachęcają do tego, by swoją garderobę wymieniać dosłownie co sezon, aby nadążać za trendami i za nimi podążać. W rzeczywistości nie jest to ani dobre dla świata, ani dobre dla portfela. Powoli przychodzi więc pora na to, by to moda ekologiczna zajęła miejsce tamtejszej modzie. Najwyższa pora przejść do wybierania i kupowania takich ubrań, których produkcja nie odbije się negatywnie na stanie środowiska i nie doprowadzi do tego, że zostanie ono jeszcze bardziej zanieczyszczone i jeszcze bardziej zbliży się ku totalnej degradacji.

Eko odzież czyli lepsza odzież

Teraz natomiast nawet te popularniejsze i większe marki coraz chętniej angażują się w praktyczne działania na rzecz dbania o środowisko (a przynajmniej nieszkodzenia), które często polegają na kreowaniu kolekcji składających się z ubrań ekologicznych. Często można je rozpoznać po charakterystycznym przymiocie „eko” dodawanym do ich nazw bądź umieszczanym na metkach czy ulotkach.

Więcej artykułów dotyczących ubrań i mody znajdziesz w serwisie https://www.lans.pl/.

Odzież ekologiczna jest produkowana w bardziej ekologiczny sposób. W procesie tym zużywa się mniej wody i też opiera się go na materiałach pochodzących z recyklingu, czyli tych przeznaczonych właśnie do ponownego wykorzystania, które normalnie przemieniłyby się w zwykły odpad. Wiele osób uważa, że ich indywidualna zmiana podejścia niewiele może dać, ale jeśli wszyscy będą tak myśleć, rzeczywiście rynek mody doprowadzi świat do degradacji. A to nie musi tak wyglądać.

Każdy jest odpowiedzialny wyłącznie za siebie i za swoje wybory. Każdy jest więc w stanie doprowadzić do tego, by to właśnie odzież ekologiczna zagościła w jego szafie i zastąpiła „normalne” ubrania.