Porady

Krioterapia, czyli terapia zimnem- 6 korzyści, jakie oferuje

Krioterapia, czyli terapia zimnem- 6 korzyści, jakie oferuje

Uważa się, że krioterapia oferuje szereg korzyści fizycznych i psychicznych.

Obejmują one:

• Zmniejszenie objawów migreny – uważa się, że krioterapia leczy migreny, ponieważ znieczula i chłodzi nerwy wokół szyi, schładzając krew przepływającą przez naczynia wewnątrzczaszkowe.
• Zmniejszone podrażnienie nerwów – krioterapia stosowana jest przez sportowców w celu uśmierzania bólu podrażnionych nerwów. Przydaje się w leczeniu nerwiaków, ostrych urazów, ściśniętych nerwów czy przewlekłego bólu.
• Leczy zaburzenia nastroju – gdy całe ciało jest poddane działaniu ujemnych temperatur, w organizmie dochodzi do fizjologicznej odpowiedzi hormonalnej, która obejmuje uwalnianie
noradrenalina, endorfiny i adrenalina. Może to pomóc osobom, które cierpią na depresję i lęk, poczuć się lepiej.
• Zmniejszony ból stawów – osoby cierpiące na artretyzm mogą odczuwać mniejszy ból podczas krioterapii całego ciała lub miejscowej krioterapii.

• Leczy problemy skórne – jeśli cierpisz na choroby skóry, takie jak atopowe zapalenie skóry, krioterapia może pomóc złagodzić suchość i swędzenie. Krioterapia zmniejsza stan zapalny, jednocześnie poprawiając poziom przeciwutleniaczy we krwi, co pomaga poprawić stan skóry. Z tego samego powodu jest również pomocny w łagodzeniu przypadków trądziku.
• Przyspieszona utrata wagi – otyłość jest obecnie głównym problemem na świecie, jednak stwierdzono, że krioterapia przynosi pewne korzyści w utracie wagi, ponieważ przyspiesza metabolizm przez kilka godzin po zabiegu. Oznacza to, że ci, którzy mają WBC, mogą skutecznie spalić więcej kalorii po sesji leczenia.

W porady na różne dolegliwości i zapobieganie chorobom można wyposażyć się na portalu www.medycznie.pl.

To tylko niektóre z korzyści, które zostały zgłoszone po krioterapii. Jak widać, istnieje wiele powodów, dla których warto rozważyć wypróbowanie tego samodzielnie, aby zobaczyć, jakie korzyści może przynieść dla zdrowia i dobrego samopoczucia.