Pozostałe

Pumeksy – jaki rodzaj wybrać dla siebie?

Pumeksy – jaki rodzaj wybrać dla siebie?

Różnego rodzaju pumeksy to dobrze znany od lat sposób na gładką skórę pięt i stóp. To niezbędnik w kwestii pielęgnacji ciała. Pumeks najczęściej używany jest podczas kąpieli, kiedy skóra jest naturalnie nawilżona oraz miękka. To produkt prosty w użyciu, naturalny i stosowany od pokoleń. Nie każdy jednak wie, że istnieje jego wiele rodzajów. Każdy jest zupełnie inny i przyda się do różnych potrzeb. Jakie pumeksy wyróżniamy na rynku?

Naturalny pumeks to świetny produkt dla każdego

Pumeksy naturalne charakteryzują się tym, iż mają różne poziomy chropowatości. Znajdziemy takie „mocniejsze” w działaniu, jak i dużo delikatniejsze. Wśród pumeksów naturalnych, od wielu lat największą popularnością cieszą się pumeksy kwarcowe. Są wykonane w stu procentach z naturalnych składników mineralnych. Ich mniejsze chropowatości świetnie sprawdzają się do codziennego oczyszczenia skóry pięt oraz stóp. To świetne rozwiązanie na co dzień i co ważne – zupełnie naturalne. Co ważne – pumeksy kwarcowe dostępne są nie tylko w różnej chropowatości, ale i w różnych rozmiarach. Dzięki temu, właściwie każdy znajdzie odpowiedni dla siebie. Największą ich zaletą jest ścieralność podczas używania. Co to oznacza w praktyce? Używając go, warstwa, której używamy, samoistnie się ściera. Nie ma więc potrzeby ciągłego mycia pumeksu, bo właściwie sam się oczyszcza z zrogowaciałego naskórka.

Kolejnym rodzajem pumeksu jest pumeks kosmetyczny. Są one dużo bardziej delikatne od pumeksów kwarcowych. Niemalże wcale nie są chropowate, choć wciąż świetnie oczyszczają skórę. Poleca je się osobom, które chcą używać go na co dzień. Może to pomóc w profilaktyce, aby zrogowaciały naskórek nie pojawiał się na stopach. W takim przypadku najlepszy będzie pumeks kosmetyczny, ponieważ jest delikatny oraz nie podrażnia skóry.

Najbardziej znanym pumeksem jest pumeks biały. Jest to rodzaj pumeksu naturalnego. Jest on jednak dość ostry i mocno chropowaty. Co za tym idzie, nie zaleca się stosować go codziennie, choć regularne stosowanie, pomoże nawet z bardzo poważnym zrogowaceniem naskórka. Pumeksu białego należy używać do mocno wilgotnych stóp i pięt. Poleca się, by używać go na sam koniec kąpieli, kiedy skóra spędziła już w wodzie dużo czasu i zdążyła się porządnie nawilżyć. Dzięki temu pozbędziemy się wszelkich zrogowaceń, ale nie podrażnimy naszej skóry. Pumeksy białe są najbardziej znane oraz stosowane od wielu lat. Kupimy je także w bardzo korzystnej cenie, nawet za dosłownie kilka złotych.