Porady

Szeroki wybór zabawek z drewna

Szeroki wybór zabawek z drewna

Coraz więcej rodziców przykłada dużą wagę do tego, czym bawią się ich pociechy. Wbrew pozorom, nie jest to błaha kwestia, bardzo dużo klocków czy pluszaków jest produkowanych w krajach, w których nie sprawdza się rodzaju plastiku w kontekście wymogów bezpieczeństwa.


Nie jest to jedyny powód, dla którego rodzice uważniej patrzą na tego rodzaju akcesoria dziecięce. W ostatnim czasie bardzo modnym trendem jest ekologia, która kładzie nacisk na to, żeby zwracać uwagę, skąd pochodzą używane przez nas przedmioty i czy wyrzucenie na śmietnik będzie dla środowiska obciążające czy nie. Osoby kierujące się tymi aspektami często chcą kupować dla swoich dzieci zabawki drewniane, ponieważ jest to według nich najlepsza opcja i mają sporo racji. W odróżnieniu od plastiku, który bywa łamliwy i mało wytrzymały, przedmioty wykonane z naturalnego surowca posłużą więcej niż jednemu dziecku. Ba, mogą nawet przetrwać kilka pokoleń intensywnego użytkowania. Nawet po długim czasie będą prezentować się świetnie. Ich ogromnym atutem jest także to, że można je kupić w bardzo różnorodnych wariantach. Bez względu na to, czy maluch lubi bawić się kolejkami, czy jest fanem egzotycznych zwierząt, drewniane figurki znajdzie się w praktycznie każdym kształcie. Mogą one być stylową ozdobą pokoju dziecięcego, ponieważ nie od dziś wiadomo, że naturalne drewno prezentuje się w pomieszczeniach świetnie, także pełniąc funkcję dekoracyjną. Warto jednak pamiętać o tym, że dzieci najwięcej uczą się przez naśladowanie zachowań, a nie przez mówienie. Nawet jeśli będzie się rozmawiało o ekologii, ale nie będzie się korzystało z rozwiązań takich jak kupowanie puzzli czy klocków z naturalnych surowców, nauka może pójść na marne. Jest wiele prawdy w powiedzeniu „Czym skorupka za młodu nasiąknie” – dając przykład dziecku, wpaja mu się pewne zasady, również dotyczące kupowania przedmiotów.


Warto już dziś zatroszczyć się o to, czym bawią się nasze dzieci z wielu względów. Kupując im estetycznie wykonane, bezpieczne i ekologiczne gadżety z pewnością dokonuje się właściwego wyboru. Tym samym wspiera się także mniejsze firmy, które najczęściej stoją za produkcją takich akcesoriów, co jest podwójnie pożyteczne.