Przyroda

Hortensja bukietowa Limelight – dlaczego warto ją mieć w ogrodzie?

Hortensja bukietowa Limelight – dlaczego warto ją mieć w ogrodzie?

Niezwykłe efektowna i piękna odmiana hortensji Limelight zasługuje na miano królowej ogrodu. Wprowadzona na rynek przez Holendrów w 1990 roku szybko zyskała swoich wielbicieli.

Kwitnie obficie i niezawodnie, a jej olbrzymie kwiatostany będą cieszyć nasze oczy przez całe lato.

Jak wygląda odmiana Limelight?

Hortensja bukietowa Limelight dorasta do wysokości 2 – 3 m i tworzy długie pionowe pędy pokryte liśćmi. Na szczycie każdego z pędów w okresie od lipca do sierpnia pojawiają się duże kwiatostany w formie stożkowych wiech. Nierzadko wielkość kwiatostanu osiąga 20- 30 cm.

Barwa kwiatów zmienia się w trakcie całego okresu kwitnienia. Na samym początku kwiaty mają kolor lekko seledynowy, później stają się zielonkawe. W połowie kwitnienia uzyskują kolor kremowobiały, a na koniec lata zaczynają delikatnie różowieć. Efektowne kwiatostany świetnie sprawdzają się jako kwiaty cięte. Po wysuszeniu będą stanowić  elegancką ozdobę każdego domu.

Jak uprawiać hortensję bukietową?

Do uprawy hortensja nie potrzebuję wiele. Zadowoli się przeciętnie żyzną glebą, umiarkowaną wilgotnością i stanowiskiem słonecznym. Poradzi sobie również bardzo dobrze w środowisku półcienistym. Jest niezwykle odporna na wysokie i niskie temperatury. Dzielnie wytrzyma mrozy nawet do minus 30 stopni. Niestraszne jej zanieczyszczenia powietrza oraz gleby, więc idealnie sprawdzi się w praktycznie każdych warunkach.

W okresie wiosennym należy przeprowadzić zabieg cięcia rośliny. Wszystkie zeszłoroczne przyrosty należy skrócić mniej więcej o jedną trzecią długości. Cięcie to stymuluje roślinę do rozkrzewiania się i sprzyja tworzeniu nowych pędów i kwiatostanów.

Hortensja bukietowa fantastycznie sprawdzi się posadzona zarówno w przydomowych ogrodach, jak również w odpowiednio dużych pojemnikach na tarasach lub balkonach.

Więcej o różnego rodzaju roślinach przeczytasz w portalu magiaogrodow.pl.